KLASA 0/1

Drodzy Rodzice,

z radością informujemy, że ruszają zajęcia online w Klasie 0/1!

13 czerwca o 14.30 odbędzie się pierwsze spotkanie KLASY 0/1 ONLINE!

Podczas cotygodniowych lekcji na platformie Zoom nasi uczniowie będą poznawać litery polskiego alfabetu i sylaby, aby rozpocząć przygodę z czytaniem i pisaniem po polsku. Będzie to również świetna okazja do wzbogacania polskiego słownictwa oraz poznawania polskiej kultury.

Również w tej klasie mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Aby zgłosić ucznia wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

Zapraszamy!
JĘZYK POLSKI OD PODSTAW - kurs online

Jeśli Twój nastolatek do tej pory nie miał okazji nauczyć się języka polskiego, zależy Ci, aby komunikował się w języku swego pochodzenia, ale nie ma możliwości udziału w zajęciach stacjonarnych, nasz kurs języka polskiego od podstaw jest najlepszym rozwiązaniem!

Lekcje odbywają się online (na platformie Zoom) w luźnej i kreatywnej atmosferze bez względu na to, gdzie się znajdujemy – wystarczy dostęp do internetu. Podczas zajęć uczniowie przyswajają nie tylko mówiony i pisany współczesny język polski, ale też poznają polską kulturę i tradycje. Korzystamy z rekomendowanych i sprawdzonych pomocy dydaktycznych i innych ciekawych materiałów autorskich wyrabiających kompetencje językowe niezbędne w codziennej komunikacji. Kurs prowadzi Dorota Stawska - doświadczona nauczycielka języka polskiego jako obcego.

Aby dołączyć do kursu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

ROZBIĆ GRANICE JĘZYKA

Zajęcia ON-LINE dla dzieci i młodzieży w wieku 12 do 16 lat
Koszt udziału: tylko 3 euro za 45 minut

Zapraszamy na KREATYWNE LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO, prowadzone na platformie zoom przez doświadczoną reżyserkę, pisarkę i arteterapeutkę z Polski.

Zajęcia będą prowadzone w trzech grupach wiekowych.

Osoby zainteresowane prosimy o pilne wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

To będzie wspaniała przygoda z językiem i kulturą polską!

W celu zapisu na zajęcia prosimy o wypełnienie formularza:

Więcej informacji:
Szkoła Języka Polskiego w Leipheim i w Ulm
Stowarzyszenie InKontakt e.V. https://inkontakt-leipheim.com/
Adres mailowy: szkolainkontakt@gmail.com

PRZYGODA MŁODYCH LITERATÓW

Zajęcia ON-LINE dla dzieci w wieku 8 do 12 lat
Koszt udziału: tylko 3 euro za 45 minut

doświadczoną reżyserkę, pisarkę i arteterapeutkę z Polski. Zajęcia będą prowadzone w trzech grupach
wiekowych.
To będzie wspaniała przygoda z językiem i kulturą polską!

Osoby zainteresowane prosimy o pilne wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

Więcej informacji:
Szkoła Języka Polskiego w Leipheim i w Ulm
Stowarzyszenie InKontakt e.V. https://inkontakt-leipheim.com/
Adres mailowy: szkolainkontakt@gmail.com

KLASA 2/3

Drodzy Rodzice,

Z radością informujemy,

że już jutro, 12 czerwca br. o godzinie 16.45 rozpocznie się pierwsza lekcja nowo powstałej KLASY 2/3 ONLINE!

Podczas cotygodniowych lekcji na platformie Zoom nasi uczniowie będą doskonalić umiejętności czytania i pisania po polsku, wzbogacać swoje słownictwo i poznawać polską kulturę.

Dzięki swobodnej atmosferze podczas zajęć, różnorodnym materiałom dydaktycznym, w tym grom interaktywnym, nauka czytania i pisania może być również ciekawą zabawą, otwierającą przed małymi uczniami piękny świat pisanego języka polskiego. Są jeszcze wolne miejsca!

Rodziców zainteresowanych zapisem swych dzieci do tej klasy prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

Zapraszamy!

Drodzy Rodzice!
  • Zależy Wam na edukacji Waszych dzieci?

• Chcecie, by Wasze dzieci kontynuowały naukę języka polskiego i wiedzy o kulturze Polski? By znały tradycję i swobodnie rozmawiały po polsku ze swoimi rówieśnikami?

• Chcecie, by Wasze dzieci nauczyły się języka polskiego, ponieważ do tej pory nie miały okazji?

• Mieszkacie w Badenii-Wirtembergii albo w Bawarii? Ale nie macie możliwości dojazdu do Ulm albo do Leipheim?

Zajęcia w blokach po dwie godziny lekcyjne co tydzień.
Każda grupa maxymalnie 10 uczniów.

Zapraszamy do nauki w następujących grupach zdalnych:

Grupa Zerówka/Pierwsza klasa - nauka liter, sylab - wprowadzenie do czytania i pisania
Grupa Szkolna od 2 do 3 klasy - pogłębianie znajomości pisania i czytania
Grupa Szkolna od 4 klasy do 6 klasy - rozwijanie kompetencji pisania, czytania, referowania
Grupa Szkolna od 7 klasy do 9 klasy - kreatywna nauka m.in. na bazie projektów, lektur, zajęć teatralnych, rozwijanie kompetencji miękkich
Grupa Szkolna od 10 do 12 klasy - kreatywna nauka języka polskiego, przygotowanie do egzaminu B2 oraz do matury z języka polskiego

Środa
Grupa od podstaw dla dzieci i młodzieży nieznającej języka polskiego A1.1 (10-12)

Czwartek 16:30 - 18:00
Grupa od podstaw dla dzieci i młodzieży nieznającej języka polskiego A1.1 (12-15)

Czwartek 18:30 - 20:00
Grupa od podstaw dla dzieci i młodzieży nieznającej języka polskiego A1.1 (16-25)