Nauka przez zabawę – popołudnie gier i zabaw.

Zapraszamy 23.03.2024 od 16:00- 17:30 (2x45min) na popołudnie gier i zabaw. Pobudzimy w dziecku chęć do nauki i rozwoju.

Nauka przez zabawę z wykorzystaniem mechanizmów znanych gier edukacyjnych. Pobudzimy w dziecku chęć do nauki, rozwoju i poznawania świata oraz rozwiniemy umiejętność postrzegania i logicznego myślenia. Ta metoda pozwala na naukę umiejętności poszanowania zasad, współdziałania w grupie oraz przyzwyczajania do porażek i zwycięstw.

A to wszystko osiągniemy przez DOBRĄ ZABAWĘ.

Formularz zgłoszeniowy:

Dyskusyjny Klub Filmowy dla Młodzieży Polonijnej

Zapraszamy młodzież polonijną w wieku 16-25 lat do udziału w Dyskusyjnym Klubie Filmowym!
Jeśli:
Interesujesz się filmami
Lubisz rozmawiać po polsku
Chcesz przyjemnie spędzić czas i poznać nowych ludzi
to ten klub jest właśnie dla Ciebie!
Wspólnie będziemy:
Oglądać ciekawe polskie i zagraniczne filmy
Dzielić się swoimi opiniami i wrażeniami
Dyskutować o filmach i ich kontekście
Poznawać nowe osoby o podobnych zainteresowaniach
Pierwsze spotkanie odbędzie się w Leipheim w terminie, który wspólnie ustalimy.
Spotkania klubu będą odbywać się w Leipheim oraz w Ulm. W przyszłości również we współpracy z kinami studyjnymi.

Zgłoś się do nas już dziś!

Aby dołączyć do klubu, wypełnij formularz zgłoszeniowy:

Udział jest bezpłatny!

Wiedza o kulturze MUZYCZNIE

Leipheim w każdą sobotę 12:30-14:00 (zajęcia nie odbywają się w ferie obowiązujące w Bawarii)

Instrumentalna podróż po Polsce! Okazja do nawiązania nowych przyjaźni, ćwiczeń jężykowych oraz woklanych.

szkolainkontakt@gmail.com

Metody relaksacji dla dzieci w wieku szkolnym

Leipheim w każdą środę 16:00-17:30

" Między zajęciami w szkole ,a zadaniami domowymi" .Metody te pomogą twojemu dziecku rozwiązywać skutecznie stawiane przed nim zadania w ciągu dnia.

Dziecko podczas tych zajęć jest wprowadzone w podróż do swojego wnętrza poprzez opowiesci o kapitanie Nemo i jego podwodnych przygodach.

Uczy się nazywać i wyrażać emocje poprzez rysunek , pracę na materiałach takich jak modelina , tektura itp., oraz by zabawę. Poznaje bardziej swój świat wewnętrzny co w przyszłości profituje zwracaniem większej uwagi na higienę psychiczną co z kolei gwarantuje lepszą jakość życia.

Zajęcia te poprawia koncentrację uwagi, oraz ułatwiają zasypianie Twojemu dziecku.

szkolainkontakt@gmail.com

Polscy poeci dla naszych dzieci

Czwartek o godz. 17:00

Leipheim w każdy Jzechwa, Lan Brudwik Jerzy Kern, Julian Tuwim - zapraszamy na naukę języka polskiego za pomocą poezji dla dzieci! Dlaczego warto?

Korzyści jest wiele:

• dzieci poznają literaturę ojczystą!

• uczą się przez rymy i rytm, co idzie im zdecydowanie szybciej

• czerpią radość z interpretacji i recytacji tekstów

• a na koniec prezentują swoje umiejętności na podsumowującym PRZEDSTAWIENIU!

Prowadząca: Katarzyna Żółć (autorka książki Małżeńskie ABC) prowadziła warsztaty teatralne w Polsce, prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat relacji i komunikacji.

Koszt: 3€ za godzinę lekcyjną.

Zapisy pod nr 015750103377

Zapraszamy!

Poznajmy Polskę - lekcje geografii i historii

Leipheim w każdy czwartek 18:00-19:30

Podczas zajęć odkryjemy w dzieciach i młodzieży ciekawości świata.

Obudzimy zainteresowanie historia i geografią poszczególnych regionów Polski, Europy oraz całego świata. Za pomocą najnowocześniejszych metod dydaktycznych będziemy odkrywać Świat i poznawać jego historie! Wzbogacimy słownictwo języka polskiego o słownictwo geograficzne i historyczne. Będziemy się dobrze bawić podczas prac w terenie i wspólnych wycieczek edukacyjnych oraz kształtować postawę patrioty wspólnie obchodząc różne narodowe święta.

szkolainkontakt@gmail.com

Wspólne czytanie książek i zabawa w teatrzyk!

Ulm w każdy piątek 14:30-16:00 (zajęcia nie odbywają się w ferie obowiązujące w Bawarii)

Program obejmuje:

- pierwsze intensywne kontakty z książką polską

- propagowanie literatury dziecięcej poprzez wspólne czytanie utworów dla maluchów

- ćwiczenia prawidłowej wymowy i dykcji

- nauka recytacji krótkich wierszyków

- przygotowanie do małej inscenizacji utworów Brzechwy i Tuwima

- wspólne planowanie teatrzyku dziecięcego ( rozwijanie uzdolnień aktorskich )

szkolainkontakt@gmail.com

Szczegółowa lista dodatkowych zajęć znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.

Nasza wykwalifikowana kadra nauczycielska czeka na Państwa!