30 czerwca 2024

Pozaszkolne zajęcia edukacyjne w Stuttgarcie.

Za nami niedzielne pozaszkolne zajęcia edukacyjne! Ileż się działo!

Już w drodze do Stuttgartu uczniowie otrzymali napisany po polsku list od tajemniczej postaci, która następnie towarzyszyła nam przez całą drogę, opowiadając o mieście i historii motoryzacji, zostawiając po drodze znaki, zadania i rozsypane elementy układanki. Następnie spotkaliśmy się z Polką: panią Pauliną Targońską – trenerką zdrowia, która w inspirujący do działania sposób opowiadała o możliwościach rozwoju w dziedzinie sportu oraz o pasjonującym zawodzie trenera sportowego. Aż wreszcie dotarliśmy do Mercedes-Benz Museum, gdzie przez kilka godzin mogliśmy zanurzyć się w historię XX wieku prezentowaną poprzez fascynujący rozwój motoryzacji.

To był dzień obfitujący w naukę, przygodę i zabawę, a wszystko oczywiście w języku polskim i naszym polonijnym towarzystwie!